"Polskie przysłowia":
- Nie taka baba straszna... jak się umaluje.
- Ten się śmieje ostatni... kto wolniej kojarzy.
- Kto pod kim dołki kopie... ten szybko awansuje.
- Nie pożądaj żony bliźniego swego... nadaremno.
- Jak cię widzą... to pracuj.
- Tym chata bogata... co ukradnie tata.
- Kto rano wstaje ten... idzie po bułki.
- Nie ma tego złego... co by nam nie wyszło.
- Jak sobie pościelesz... to mnie zawołaj.
Pojawiają się słuchy, że hasło "Polska w ruinie" to nie była diagnoza stanu państwa, tylko obietnica wyborcza.
- Mamo, a wiesz, że Łukasz tak się dogadał z rodzicami, że płacą mu za naukę? Np. za piątkę dostaje 10zł, za szóstkę 20zł, za czwórkę 5zł... Ale już za dwóję odejmują mu 5zł, za pałę 10zł.
- No i ile już Łukasz tak zarobił?
- W tej chwili dorabia w myjni w weekendy, żeby długi rodzicom spłacić...
- Tato, chcę nowy telefon...
- Może jakieś magiczne słówko?
- Barbara... Twoja kochanka.
Po usłyszeniu, że jeden z pacjentów szpitala psychiatrycznego uratował innego przed próbą samobójczą, wyciągając go z wanny, dyrektor szpitala przejrzał akta ratownika i wezwał go do swojego gabinetu.
- Twoje akta i Twoje bohaterskie zachowanie wskazują, że jesteś gotowy do powrotu do domu. Przykro mi tylko, że człowiek, którego uratowałeś później skończył ze sobą na gałęzi.
- Och, on się nie zabił, powiesiłem go do wyschnięcia.
W hurtowni drewna:
- To bardzo duże zamówienie panie Noe, jak pan zamierza je opłacić?
- Proszę się nie martwić, szef zapłaci przelewem.
Skąd wiadomo, że Koreańczycy lubią miód?
- Wybudowali Seul.
Komentarze
Odśwież12 kwietnia 2021, 20:02
Kto rano wstaje, ten leje jak z cebra
Odpisz
30 listopada 2020, 19:48
zajefajne
Odpisz
30 listopada 2020, 19:47
r
Odpisz
22 sierpnia 2017, 00:50
Jak sie nie ma co się lubi... to się kradnie co popadnie
Odpisz
17 sierpnia 2017, 09:12
Życie dla tego jestem na jeja
Odpisz
29 czerwca 2017, 16:55
I wszystko takie prawdziwe :D
Odpisz
16 sierpnia 2017, 20:51
@alis223: zmień avek bo na tej stronie nie przeżyjesz
Odpisz
14 sierpnia 2017, 17:01
Gdzieś przeczytane:
Kto rano wstaje ten leje jak z cebra.
Albo weraja bardziej rozbudowana:
Kto rano wstaje ten leje jak wół na malowane wrota ;)
Odpisz
14 sierpnia 2017, 04:39
Nie sądze by czwarte było "polskim przysłowiem"
Odpisz
14 sierpnia 2017, 11:04
@popek9001: czemuż?
Odpisz
14 sierpnia 2017, 21:09
@MineDan: bo to ku*wa przykazanie, po łapkach widać ogarnięcie tego działu
Odpisz
14 sierpnia 2017, 21:18
@popek9001: przykazanie to coś podobnego do przysłowia
Odpisz
15 sierpnia 2017, 23:09
@MineDan: Nooo naprawde, baardzo. Pogadamy jak sie doedukujesz.
Odpisz
15 sierpnia 2017, 23:44
@DeXxu: Są podobne pod jednym podstawowym względem. Mają przekazać określoną wartość/wiedzę która jest bardzo ważna dla kultury której jest częścią.
Odpisz
16 sierpnia 2017, 11:14
@MineDan: Tu sie zgodze ale nie mozna porownywac fragmentu modlitwy do zdania wymyslonego gdzies kiedys ktore mozna wypowiadac co chwile.
Odpisz
16 sierpnia 2017, 12:00
@DeXxu: Czy ja wiem? Ja często cytuję przykazania, nawet częściej niż przysłowia.
Odpisz
16 sierpnia 2017, 16:14
@MineDan: O.o ja czesciej przyslowia
Odpisz