Wjeżdża młoda para do Grecji i nie wiedzą w jakim mieście są. Nagle dziewczyna zauważa tłum, więc powiedziała chłopakowi, żeby spytał się ich o miasto w którym są.
Chłopak się pyta:
- Με συγχωρείτε ποιο είδος της πόλης? (Przepraszam, co to za miasto)?
Facet odpowiada:
- Αυτή είναι η Σπάρτη! (This is Sparta)!
Papież wyjechał na przejażdżkę samochodową, oczywiście prowadził szofer. Jednak że papież bardzo nudził się "z tyłu" limuzyny nacisnął guzik interkomu i mówi do kierowcy:
- Chciałbym teraz poprowadzić.
Kierowca miał dylemat, bo nie wolno mu było się zamieniać, ale papież to papież.
- Zgoda - powiedział i przesiedli się.
Gdy tylko za kierowcą zamknęły się drzwi papież ruszył z piskiem opon. Na prostych osiągał prędkość do 240 km/h, zakręty robił na dwóch kołach, słowem prosił się o interwencje bożą. Dzięki niebiosom zatrzymał ich policjant.
Stróż prawa podszedł do okna kierowcy (szyby były przyciemniane) i puka.
- Zrobiłem coś nie tak? - pyta papież gdy uchyliło się okno.
- Eee, proszę chwilę poczekać - powiedział speszony policjant i poszedł do samochodu zawiadomić centrale przez radio.
- Halo centrala? Dajcie komisarza!
- Tu komisarz, o co chodzi?
- Zatrzymałem osobistość... co robić?
- Zatrzymałeś premiera? - pyta spokojnym tonem przełożony.
- Nie..
- Prezydenta?! - tym razem dało się słyszeć w jego głosie panikę.
- Nie...
- Boże jedyny! To kogo zatrzymałeś?! - komisarz już prawie płakał z bezsilnej złości.
- Nie wiem, ale papież jest jego szoferem...
Rekrutacja do firmy budowlanej:
Szef: Jak wbić gwóźdź?
Rekrut: Normalnie, bierzesz i wbijasz.
S: Kaśka! Pisz: robotnik wykwalifikowany. Następny! Jak wbić gwódź?
R: Noo zależy w co go wbić.
S: Kaśka! Pisz: brygadzista. Następny! Jak wbić gwóźdź?
R: Ale jaki gwóźdź?
S: Kaśka! Pisz: zaopatrzeniowiec. Następny! Jak wbić gwóźdź?
R: Hmm...a jaki budżet mam na to?
S: Kasiu, szukamy kogoś w dziale szprzedaży?
W naszej wiosce nikt nie mówi po angielsku, więc nikt nie był zaskoczony, że na grobie wujka Stefana wisiał wieniec z napisem Merry Christmas.
- Pospiesz się, rząd sprzedaje węgiel który kupił za granicą!
- Spokojnie, nie pali się...
Moi kumple i ja zrobiliśmy kiedyś taki dowcip na uczelni że aż przyjechała policja.
- No dobra panowie, dla każdego z czterech po stówie mandatu
Próbowałem ich ubłagać, że to tylko wygłupy że żartowaliśmy. I prawie ich ubłagałem. Tylko powiedziałem o jedno zdanie za dużo, mianowicie:
- Panowie na pewno też kiedyś studiowali
Dostaliśmy po 2 stówy mandatu
Przed wejściem do nieba czeka trzech najwybitniejszych teologów XX wieku:
Rahner, Balthasar i Ratzinger.
Każdy z nich musi odbyć rozmowę
ze św. PAWŁEM
(uznawanym przecież za twórcę chrześcijańskiej teologii),
żeby wytłumaczyć się z tego,
co na ziemi NAPISAŁ o Bogu.
Pierwszy wchodzi Rahner,
wraca po godzinie i
- jeszcze roztrzęsiony - mówi, że...
ledwo się wybronił...
Jako drugi wchodzi Balthasar...
wraca po dwóch godzinach
i oddychając z wielką ulgą, stwierdza,
że wziął św. Pawła na litość...
W końcu wchodzi Joseph Ratzinger...
Po trzech godzinach wychodzi...
zlany potem... św. PAWEŁ
i mówi do pozostałych:
"Chłopaki,
muszę ten List do Rzymian cały poprawić"!
Komentarze
Odśwież1 marca 2016, 15:34
Gdyby było od razu przetłumaczone, a nie po jakimś Rusku czy cuś, to było by 4. Ale tak to 1.
Odpisz
18 czerwca 2016, 20:10
@jaccku321: To nie ruski, tylko grecki.
Odpisz
18 lutego 2016, 00:37
Śmieszny żart? HA! nie tym razem!
Odpisz
13 lutego 2016, 16:57
This is ch**owy żart.
Odpisz
11 lutego 2016, 20:57
Δεν καταλαβαίνω το αστείο
Odpisz
8 lutego 2016, 22:22
This is Sparta
Odpisz
4 lutego 2016, 20:53
Psst, Sparta nie istnieje
Odpisz
4 lutego 2016, 23:12
@Komandor_Brytania: Szkoda tylko, że istnieje
Odpisz
Edytowano - 4 lutego 2016, 23:15
@kubage123: Chyba jako ruiny ;-;
EDIT: Jednak znalazłem ._. Dziwne, byłem pewien że Sparta upadła ;-;
Odpisz
17 lutego 2016, 15:25
@Komandor_Brytania: Jako państwo tak.
Odpisz
4 lutego 2016, 17:30
Emm, jak to trafiło na główną? Czyżby Amanda specjalizowała się w robótkach ręcznych? xd
Odpisz
3 lutego 2016, 08:09
Co w tym śmiesznego?
Odpisz
2 lutego 2016, 16:11
Niezbyt śmieszne..........
Odpisz
2 lutego 2016, 01:33
... i wkopał chłopaka do bezdennego dołu na środku agory, tia normalka
Odpisz
10 lutego 2016, 01:45
@Angel_Kubixarius: pytanie za 300 pkt. : za co ten hejt ?
Odpisz
31 stycznia 2016, 21:45
nie śmieszne
Odpisz
31 stycznia 2016, 17:37
HaHa! Nie...
Odpisz
31 stycznia 2016, 13:13
Tak. Nie. Nie, tak. Nie wiem! Tak wiem!
Odpisz