Co to jest państwo komunistyczne?
- Wszyscy maja wspólne nic.
Co to jest państwo socjalistyczne?
- Wszyscy mają po równo niczego.
Co to jest państwo socjaldemokratyczne?
- Wszyscy mają po równo niczego, ale partia ma więcej.
Co to jest państwo kapitalistyczne?
- Wszyscy mają coś mimo, że niektórzy więcej od innych. Ci, którzy mają mniej, żądają zmiany ustroju na jeden z powyższych tak, żeby nikt nie miał nic.
Sprawdzając wiadomości religijne dzieci idących do I komunii, siostra katechetka usłyszała taką wersję przykazania:
- Nie pożądaj żadnej żony bliźniego swego!
- Pomyśl, Damianku! Coś ci się pomyliło.
Damian po chwili.
- Nie pożądaj żony bliźniego swego nadaremno!
- Kogo będą chować? - pyta jakiś przechodzień, widząc kondukt pogrzebowy, na czele którego idzie mężczyzna z wilczurem, a za nim kilkudziesięciu mężczyzn.
- Teściową tego z psem...
- A na co zmarła?
- Zagryzł ją ten wilczur...
- Tak? Chętnie bym sobie pożyczył tego psa...
- To ustaw się pan na końcu kolejki
Samotność - gdy w ciągu tygodnia telefon zadzwonił 5 razy. I zawsze to był budzik.
- Boisz się sztucznej inteligencji?
- Bardziej się boję prawdziwej głupoty.
Rozmawia urzędniczka z urzędnikiem:
(biurwa z biurwem)
- Ja zaczynam pracować dopiero po trzeciej kawie.
- A ile ich dziennie pijesz?
- Dwie.
Po usłyszeniu, że jeden z pacjentów szpitala psychiatrycznego uratował innego przed próbą samobójczą, wyciągając go z wanny, dyrektor szpitala przejrzał akta ratownika i wezwał go do swojego gabinetu.
- Twoje akta i Twoje bohaterskie zachowanie wskazują, że jesteś gotowy do powrotu do domu. Przykro mi tylko, że człowiek, którego uratowałeś później skończył ze sobą na gałęzi.
- Och, on się nie zabił, powiesiłem go do wyschnięcia.
Komentarze
Odśwież14 lipca 2019, 04:54
Tak to działa, zaufaj mi, jestem internautą.
Odpisz
14 lipca 2019, 13:03
@darcus: To działa dokładnie tak jak zostało opisane powyżej.
Odpisz
16 lipca 2019, 02:16
W sensie nieironicznie uważasz, że dowcip jest dokładnym opisem rzeczywistości?
Odpisz
16 lipca 2019, 05:26
@CzarnyGoniec: Wątpię
Odpisz
16 lipca 2019, 10:18
@CzarnyGoniec: Tak. Ten dowcip idealnie opisuje jak to działa.
Odpisz
16 lipca 2019, 11:13
ale wiesz ,że w państwach socjaldemokratycznych ludziom żyje się całkiem dobrze?
I, że socjaldemokracja jest rodzajem kapitalizmu?
I, że istniały społeczeństwa komunistyczne, w których też żyło się dobrze? Np. Komunizm chrześcijański w jakim żyły wspólnoty pierwszych chrześcijan.
Albo niektóre plemiona Indian.
Świat nie jest aż taki czarno-biały, żeby można było nieirobicznie stwierdzić, że istnieje tylko jeden działający system gospodarczy.
Co najwyżej jeden może być bardziej wydajny w konkretnej kulturze i konkretnych czasach.
Odpisz
1 maja 2019, 13:31
Odpisz