- Kochanie, przyniosłem serum prawdy. Teraz się dowiemy, co ty tak naprawdę o mnie myślisz.
- Jak ty mnie wnerwiasz! Typowy szowinista z ciebie, kłamiesz, nic w życiu nie osiągnąłeś! Nienawidzę cię! Od pół roku zdradzam cię z sąsiadem!
- No proszę, to czego się dowiem, jak to wypijesz...
W Polsce 45% ludzi chodzi na wybory.
Kiedy znowu nie będzie wam się chciało iść na głosowanie, pamiętajcie, że w Gambii frekwencja wynosi 65%, a 60% mieszkańców to analfabeci.
Co to jest agresja?
- Jest to każda wojna nieuzgodniona ze Stanami Zjednoczonymi albo Unią Europejską.
W fizyce czarnej dziury jest coś takiego - horyzont zdarzeń. Przekraczając go, nigdy nie będzie wiadomo, co się za nim dzieje.
U ludzi odpowiednikiem jest litr wódki na łeb.
Twórca kałasznikowa idzie do nieba. Zagaduje go Bóg:
- Czy zrobiłeś kiedyś coś złego?
- Broń boże!
Czym różni się upadek z ósmego piętra od upadku z parteru?
Przy upadku z ósmego piętra słychać:
Aaaaaaaaaaaaaaa ŁUP
A przy upadku z parteru:
ŁUP aaaaaaaaaaaa
Kobiety z nadwagą cieszące się dużym biustem są jak bezrobotni cieszący się wolnym czasem.
Komentarze
Odśwież5 marca 2019, 01:57
Skąd się wzięło używanie słowa "szowinista" w znaczeniu "mizogin/seksista? To znaczy zupełnie co innego.
Odpisz
5 marca 2019, 06:55
@darcus: Bo to się źle kojarzy
Odpisz
5 marca 2019, 07:04
@rumcajschr: To czemu nie nazista? Też się źle kojarzy.
Odpisz
5 marca 2019, 08:01
@darcus: To chyba dlatego, że każdy wie kim jest nazista, a kim jest szowinista już nie bardzo.
Odpisz
5 marca 2019, 10:35
@Meble_z_Ikei: Tsa, to możliwe. Dzięki.
Odpisz
5 marca 2019, 16:53
@darcus: "Szowinista" ma tutaj jakotako sensowne zastosowanie. Mizogin czy seksista oznacza człowieka negatywnie uprzedzonego odpowiednio do kobiet i płci. Szowinista oznacza człowieka dążącego do uprzywilejowania własnej grupy - sensu stricto narodu, sensu largo innego rodzaju grup, takich jak np. własna płeć.
Odpisz
6 marca 2019, 03:37
@Kubizan: No "sensu largo" jeszcze nie słyszałem poza uzusem językowym.
Odpisz
6 marca 2019, 23:28
@darcus: Z tego co mi wiadomo i co ostatnio sprawdzałam w słowniku to to słowo ma po prostu dwa znaczenia.
Odpisz
11 marca 2019, 06:30
@Kubizan: Ok, czyli feminazistki to szowinistki i tyle w temacie.
Odpisz
29 lipca 2022, 19:17
@sliwak2001: tak
Odpisz